Spojte se s generací sportovců. Propojujeme marketing a svět sportu. Jsme digitální platforma, která umožňuje firmám efektivně zasáhnout cílové publikum za pomoci sportovních influencerů.

1-677-124-44227

info@yourbusiness.com

184 Main Collins Street | West victoria 8007

Follow us On Instagram

Spojte se s generací sportovců. Propojujeme marketing a svět sportu. Jsme digitální platforma, která umožňuje firmám efektivně zasáhnout cílové publikum za pomoci sportovních influencerů.

Top
Buď fanouškem
na Facebooku
Sleduj nás
na Instagramu
Spoj se s námi
na Linkedin

Nový olympijský sen Josefa Dostála: Chci poznat své limity a zabojovat v Tokiu o 3 medaile

Nominační závody v Račicích jasně ovládl, pak se ale rozhodl vynechat úvodní závod Světového poháru v Szegédu. Josef Dostál totiž své úsilí již nyní směřuje daleko dál. Až k Olympiádě v Tokiu v roce 2020. Přípravě na ní je ochotný obětovat mnohé, aby se dostal do formy na hranici svých možností a sní o třech medailích. Že je to nemožné? Vůbec ne! Inspiroval se realitou.

Mým snem jsou  tři medaile. Možnosti jsou singl, debl a čtyřkajak. A pro realizaci tohoto mého snu se pokusím udělat vše.,“ zdůrazňuje dvoumetrový sympaťák. „ V přípravě poznám své limity. Bude to velká výzva. Něco nesmírně těžkého. Ale nemožné? Obrovským vzorem je pro mě Ester,“ říká Dostál, jemuž stačí pomyslet na to, co »snowbordová lyžařka« dokázala na Hrách v Pchjongchčangu. „Snem jsou tři cenné kovy a tím největším zlato, které ještě nemám,“ burcuje Pepa sám sebe.

Už v Račicích ukázal, že svůj potenciál může vyhnat do medailových výšin. Nominační závody český reprezentant ovládl. „Přípravu mi zkomplikoval zlomený prst i nemoc. Nebylo to jednoduché,“ vypráví skromně. „Konkurence u nás je veliká, posouvá nás to všechny dál. Kluci mi nedají nikdy nic zadarmo.”

A právě skvělá generace českých kajakářů dala Dostálovi impulz. V hlavě má velké plány. „Už mám dvě medaile z Ria, jednu z Londýna, ale stále chybí mi zlato. Ester nám všem sportovcům jasně ukázala, že není potřeba mít malé cíle. Snad vyjde vše od zdraví, přes nominaci reprezentačních trenérů, až po složení posádek. Já teď začnu u sebe. Když budu připravený jak nejlépe umím, budu motorem. Já bych chtěl svojí výkoností vyslat jasný signál, že do posádek prostě patřím.“

Práce bude mít hodně, plány mohou narušit třeba i změny programu OH v Tokiu. Kromě finálových jízd by totiž Dostála čekaly i rozjížďky a semifinále všech kategorií. „Vím, že by to bylo extrémně náročné. Proto testuju limity svého těla už teď. Rád bych se potkal se sportovci z jiných oborů. Zajímá mě přístup cyklistů na dlouhých etapových závodech.

Podporu má i od předsedy českého svazu kanoistů Mgr. Jan Boháč.“

Ženy i jiné obory jako inspirace

Dostál nevzhlíží jen k Ledecké, ženy celkově bere jako inspiraci. Ve sportu je podporuje, což už několikrát dokázal a na své tiskovce to ještě umocnil. Setkání moderovala olympijská medailistka a vítězka Turnaje mistryň ve čtyřhře tenistka Andrea Sestini Hlaváčková. „Andreu jsem požádal, je nejen skvělá sportovkyně, ale i moderátorka. Inspiruje mě, stejně jako již zmíněná Ester, Petra Kvitová nebo má přítelkyně Kateřina Pauláthová.“

Závodní program Josefa Dostála pro rok 2018:

  • Světový pohár: Německo, Duisburg 25.  – 27. května
  • Mistrovství Evropy: Srbsko, Bělehrad,  8. – 10. června
  • Mistrovství světa: Portugalsko, Montemor 23.- 27. srpna

Vyjádření předsedy ČSK Mgr. Jana Boháče:

„Mně Pepova vize líbí. Je dobře, že si to Pepa takto postavil. Závodníci si musí věřit, jinak dávají výhodu svým konkurentům. Jsem rád, že naši nejlepší závodníci mají takové sebevědomí. Mají konkurenceschopné podmínky pro přípravu, a pokud jsou odhodláni tvrdě a poctivě pracovat, a mají k tomu předpoklady, proč si neklást náročné cíle. Taková idea ho bude nutit do kvality přípravy. Já podporuji vysoké cíle našich kanoistů. Všech. Je to o zdravé sebedůvěře. Není dobré, když ta reprezentantům chybí.

Světová kanoistika zná takové šampiony, a jsou legendami, například němka Birgitta Schmidtová má 3 medaile z OH v Seoulu 1988 (2×1., 1×2.). Pro českou kanoistiku by překonání dvou zlatých Martina Doktora z Atlanty 1996 bylo dalším milníkem. Asi bychom museli začít stavět další loděnice, nebo spustit projekt lodě do škol 🙂

V případě Pepy je to při shodě okolností přání reálné. Ta shoda  okolností je samozřejmě dost složitá. Musí to umožnit časový pořad a reglement olympijské soutěže. Některé starty v programu se nemusejí dát fyzicky stihnout, může být počet startů omezen, nebo se naše loď v potřebných disciplínách na OH nekvalifikuje. Pokud toto vyjde, tak musí být tak dobrý, aby o jeho nominaci do každé z disciplín nebylo pochyb. Tři medaile se nedají získat jen na singlu. Bude mít s vysokou pravděpodobností tvrdou domácí konkurenci v dalších našich výborných kajakářích. Ale přál bych mu to !“

 

Share