Spojte se s generací sportovců. Propojujeme marketing a svět sportu. Jsme digitální platforma, která umožňuje firmám efektivně zasáhnout cílové publikum za pomoci sportovních influencerů.

1-677-124-44227

info@yourbusiness.com

184 Main Collins Street | West victoria 8007

Follow us On Instagram

Spojte se s generací sportovců. Propojujeme marketing a svět sportu. Jsme digitální platforma, která umožňuje firmám efektivně zasáhnout cílové publikum za pomoci sportovních influencerů.

Top
Buď fanouškem
na Facebooku
Sleduj nás
na Instagramu
Spoj se s námi
na Linkedin

Kristýna Hoidarová Kolocová končí úspěšnou kariéru

Česká plážová volejbalistka Kristýna Hoidarová Kolocová se po sezoně rozhodla ukončit profesionální kariéru. Tím pádem končí i úspěšný pár Kolocová/ Kvapilová, který loni vybojoval stříbro na mistrovství Evropy a dokázal se vyšplhat až na 6. místo světového žebříčku. Michala Kvapilová v kariéře bude pokračovat a bude hledat novou spoluhráčku, s níž se pokusí vybojovat svoji premiérovou účast na olympijských hrách.

Kristýna „Kiki“ Hoidarová Kolocová je jednou z nejvýraznějších tváří plážového volejbalu u nás. Hráčka, která pomáhala psát dějiny tohoto sportu v ČR a spolu s Markétou „Maki“ Nausch Slukovou nadchly pro tento sport celý náš národ.

Po rozpadu tohoto slavného páru, po operaci ramene a utvoření páru s Michalou Kvapilovou následovalo „znovuzrození“ a návrat na minimálně stejnou úroveň jako dříve. Stříbrné medaile z ME 2017, tři tituly mistryň ČR a letošní vítězství na CEV v Prostějově tohoto sympatického dua jsou jasným důkazem. Po právě skončené sezoně však učinila pro mnohé možná překvapivé rozhodnutí.

„Vše jsem samozřejmě natisíckrát zvážila a promyslela a nakonec jsem se rozhodla s profesionálním beach volejbalem skončit. Důvodem není nic konkrétního, spíš všechno dohromady. Jsem unavená, sezona nebyla podle představ, olympiáda v Tokiu je pořád ještě hodně daleko a představa, že mě čeká další náročná příprava, další cestování po světě.. to vše mě vlastně trochu víc děsí než láká,“ vysvětluje své důvody Kristýna.

Spoluhráčku Michalu Kvapilovou toto rozhodnutí překvapilo, ale zároveň má pro parťačku, se kterou strávila téměř 3 roky, plné pochopení.

„Chtěla bych Týně poděkovat za to, že mi dala skvělou příležitost a uvedla mě do světa beach volejbalu. Myslím, že jsme za ty roky spolu odvedly velký kus práce. Já nekončím, chci a budu pokračovat, prvním cílem je najít si novou spoluhráčku a pokusit se navázat na naše úspěchy s Týnou. Já jsem na olympiádě nehrála a pokusit se do Tokia 2020 kvalifikovat je pro mě veliká motivace,“ vysvětluje vysoká blondýnka, která má pro svou další kariéru plnou podporu ČVS.

Z let strávených na písku Kristýně, která byla vždy na kurtu připravená a odhodlána nechat duši, zůstává plno nádherných momentů a vzpomínek.

„Beach volejbal byl můj život. Dal mi nespočet nádherných zážitků. Myslím, že jsem při něm zažila jedny z nejkrásnějších pocitů štěstí, ale zároveň i obrovské momenty smutku. Vždycky ale budu vzpomínat na ty velké úspěchy, na nezapomenutelné zážitky z OH v Londýně, na první titul ze Světové série na domácí půdě v Praze, na Grand Slamové medaile, krásnou stříbrnou medaili z ME, na domáci tituly mistryně ČR,“ vyjmenovává Týna největší úspěchy své veleúspěšné kariéry.

Volejbalem Kristýna žila 20 let naplno. S každým koncem přichází nový začátek, nové možnosti a výzvy.

„Těším se na novou životní etapu. Hrozně moc. Tak nějak věřím, že bude minimálně stejně skvělá jako ta beachvolejbalová, tak snad se nemylím.“

 

Vyjádření předsedy ČVS Marka Pakosty:

V životě každého sportovce nastane moment kdy se rozhodne ukončit sportovní kariéru.  V tomto bodě se nachází nyní i Kristýna.  Chtěl bych ocenit její skvělou sportovní kariéru.  Výsledkově nám dělala radost a skvěle propagovala beach volejbal více než 10 let.  Navíc pomohla ukázat jak veliký mediální a marketingový potenciál beach volejbal může mít.  V posledních dvou sezonách vytáhla do světové špičky Míšu Kvapilovou, se kterou získala stříbrné medaile na ME 2017.  Kristýně držím palce v nové životní fázi a přeji jí, aby se jí dařilo a užívala si nové výzvy.

I nadále předpokládáme podporovat Míšu Kvapilovou tak, abychom měli 2 špičkové reprezentační dvojice, které budou hrát o kvalifikaci na OH.  Úsek beach volejbalu bude nyní pracovat na výběru nejvhodnější partnerky, která doplní Míšu, která je specialistkou na hru na bloku.

Prohlášení Martina Hoidara, manžela Kristýny:

Vnímám to tak, že jedna veleúspěšná kapitola Kristýnina života končí, a že když se za ní ohlédne, může být doopravdy pyšná, na to co dokázala. Je úžasné vidět a slyšet, jak si děcka na písku hrají na Kiki a chtěla by být jednou takové jako ona. Podle mě je to důkaz, že svoji roli sportovce zvládla skvěle.

No a teď se už nemůžu dočkat toho, až společně otevřeme kapitoly další.

Share