Spojte se s generací sportovců. Propojujeme marketing a svět sportu. Jsme digitální platforma, která umožňuje firmám efektivně zasáhnout cílové publikum za pomoci sportovních influencerů.

1-677-124-44227

info@yourbusiness.com

184 Main Collins Street | West victoria 8007

Follow us On Instagram

Spojte se s generací sportovců. Propojujeme marketing a svět sportu. Jsme digitální platforma, která umožňuje firmám efektivně zasáhnout cílové publikum za pomoci sportovních influencerů.

Top
Buď fanouškem
na Facebooku
Sleduj nás
na Instagramu
Spoj se s námi
na Linkedin

Josef Dostál už tuší, že olympijský sen je reálný

Na nedávno skončeném MS v rychlostní kanoistice si Josef poprvé na vrcholné akci vyzkoušel hned 3 disciplíny a to v pouhých 4 dnech„Byl to hrozný masakr” hlásí největší český olympionik, kterého hned po vrcholu sezony zkosila nebezpečná rýmička:) 

Po samotném mistrovství je spokojenost hlavně s výsledky, z předvedených výkonů už takové nadšení nepanuje.

Kromě K1 500 samozřejmě, kde Pepa ani letos nepoznal přemožitele a dominoval po ME i na MS. Hodnocení je výstižné „Podařené, nejlépe takticky zvládnutý závod v kariéře.” Jednalo se na nějaký čas o poslední individualní pětistovku, na kterou se vrhnul po olympiádě v Riu. 

Naopak poprvé od Ria usedl do čtyřkajaku. Se starým dobrým známým Honzou Štěrbou a novými parťáky Jakubem Zavřelem a Radkem Šloufem. Avšak tou největší změnou je nová olympijská trať pro K4. Od loňska se jezdí místo kilometru pětistovka, kterou má Pepa moc rád. „Je to úplně něco jiného než kilometr. Jiný start, jiné tempo, jiný závod” popisuje svoji premiéru v posádce. 

Z výkonu v semifinále byl nadšený, to se podařilo vyhrát. Finále naopak bylo lehkým zklamáním, kdy se nesešlo hned několik faktorů a bylo z toho konečné 8. Místo. Každopádně Pepa v tomto složení vidí velkou sílu a potenciál.

V královské disciplíně K1 1000m se povedl obhájit bronz. Ani z toho neskákal Josef radostí, myslel stejně jako loni výš. „ Možná jsem to trošku protaktizoval, v semifinále se mi povedlo vyjet 1.dráhu. Ta je schovaná před větrem. Ale v době našeho finále nefoukalo a tak jsem největší soupeře měl docela daleko a nechal se je moc ujet” malinko se na sebe zlobí jinak věčně dobře naložený vášnivý rybář. 

 

Každopádně již příští rok začíná olympijská kvalifikace, kdy se musí vyjet místa pro ČR v jednotlivých disciplínách. Cíl je jasný. „Dostat se na vrchol v K1. A úspěšně to kombinovat i s posádkama” má ty nejvyšší ambice Dostál. 

A co olympijský sen v podobě nominování se na K1 1000, K2 1000 a K4 500 a možnost zabojovat o hned 3 medaile? „Věřím, že je to reálné. V případě, že K1 bude na programu první v pořadí, jsem o tom přesvědčený. Narozdíl od MS je program roztažený do 6 dnů a to oproti MS dává daleko víc času k odpočinku a přípravě na každou discpilnínu” směle vyhlíží Josef Tokio 2020, kam se na podzim chystá na soustředění otestovat místní vodu a podmínky. 

Nyní se však nejvíce těší, až na pár týdnů vyrazí na vytoužený odpočinek s přítelkyní lyžařkou Kateřinou Paulathovou.

Share