Spojte se s generací sportovců. Propojujeme marketing a svět sportu. Jsme digitální platforma, která umožňuje firmám efektivně zasáhnout cílové publikum za pomoci sportovních influencerů.

Dráhový cyklista Bábek má nakročeno k olympiádě

Dráhový cyklista Tomáš Bábek má za sebou poslední závod Světového poháru v rámci olympijské kvalifikace. Z Austrálie se navíc vrací s bronzem z Keirinu. “Konečně se mi podařila prolomit smolná série bramborových umístění.  Za třetí místo byla i parádní porce kvalifikačních bodů,” prohlásil nadšeně Bábek. Pódiovým umístěním uzavřel velice úspěšný rok 2019, ve kterém si přivezl zlatou medaili z Evropských her na 1 km s pevným startem a pokořil i český rekord.

Před posledními podniky Světového poháru byl Bábek kvůli olympijské kvalifikaci nervózní. “Cítil jsem velký tlak. Byl to důležitý závod a body byly potřeba pro pojistku postupu na mistrovství světa,” řekl už s úlevou brněnský patriot.

Úplně poslední bodovanou zastávkou olympijské kvalifikace tak bude mistrovství světa v Berlíně konané na přelomu února a března. Na něm by se pro vicemistra světa z roku 2017 z pohledu olympijského kvalifikačního žebříčku nemělo zásadně jiz tolik měnit a může se tak koncetrovat pouze na výsledek. “Pro hodně závodníků může být toto MS kvůli olympijské kvalifikaci hodně svazující. Jsem rád, že já půjdu do závodu bojovat a ne někomu něco dokazovat,” usmíval se Bábek.

Účastnit se bude ještě několika exhibičních a tréninkových závodů. “Letošní příprava bude kvůli olympiádě hodně tvrdá. Vybíral jsem záměrně místa s dřevěným velodromem, který v Česku chybí a pro srovnání se světovou elitou je potřeba,” dodal na závěr.

Za uplynulé dva roky olympijské kvalifikace získal čtyři cenná finálová umístění a tak si s komfortní bodovou rezervou může jeho účast na MS v Berlíně, a završení olympijské kvalifikace, užít. A to především díky velkému bodovému polštáři, který Bábek pro Českou republiku v keirinu vytvořil.

Pro vicemistra světa, mistra Evropy a šampiona Evropských her by případná účast v Tokiu nebyla premiérou. V minulosti se účastnil již OH v Pekingu. Japonsko jako mekka dráhové cyklistiky je i Bábkův druhý domov, protože zde několik let závodil.

Evropské sportovní hry, dráhová cyklistika, 29. června 2019 v Minsku. Finále časovky na 1km. Vítěz Tomáš Bábek. Foto: ČOV / Václav Pancer